בריאות לנפש תזונה

ספורט ואורח חיים בריא כשחיים בבית דיור מוגן

אורח חיים בריא
אורח חיים בריא

ספורט ואורח חיים בריא כשחיים בבית דיור מוגן

היום, בשנות ה- 2,000 יש כמה נושאים בוערים במיוחד שכבר אי אפשר להתעלם מהם. נושאים אלו מקיפים אותנו במהלך היום יום מספר פעמים ונוגעים בכל אחד מאיתנו ללא הבדלים של מין, דת וגזע. בין נושאים אלו נוכל למצוא את נושא הספורט, אורח חיים בריא ודיור לבני הגיל השלישי. במאמר זה נעשה סקירה על השילוב בין פעילות גופנית לחיים בגיל השלישי.

נושא האורח החיים הבריא ונושא הספורט באים ביחד, ויחד איתם גם משתלב הנושא של דיור בגיל השלישי. אורח חיים בריא וספורט הם שילוב של פעילות גופנית ואכילה מאוזנת ונכונה במטרה להגיע לבריאות בגופנו וחיים בריאים יותר.

השילוב של ספורט, חיים בדיור מוגן ואורח חיים בריא

הרבה שואלים איך חיים בדיור מוגן קשור באורח חיים בריא? אז התשובה היא שיש קשר ישיר ומשמעותי מאד. ככל שבני הגיל השלישי יחיו טוב יותר וישפרו את אורח החיים שלהם כך הם יאריכו חיים וירגישו טוב יותר ממגוון בחינות.

היום, על מנת לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי החלו בתי הרים רבים, ובינהם דיור מוגן בפרט, להעלות את רמת איכות החיים של הדיירים הגרים אצלם. בתי דיור מוגן רבים החלו להכניס בשגרת היום יום שלהם פעילות גופנית ופעילויות התורמות לשיפור אורח החיים. בין פעולות אלו ניתן לראות – בריכות שחייה העוזרות לחיזוק איברים שונים בגוף, סאונה וג’קוזי העוזרים להגיע לרגיעה והרפייה בגופנו, תפריט בריא בחדר האוכל, פעילויות העשרה לצורך שיפור תפקוד המוח, מפגשים עם המשפחה וחברים להעלאת מצבי רוח, פיקוח של רופא וצוות אחיות לצורך שמירה על בריאות הגוף ועוד מגוון אפשרויות.

מדוע בתי דיור מוגן משפרים את אורח החיים של הדיירים שלהם?

היום ישנה עלייה משמעותית בתשומת הלב שבתי הורים שמים בנושא האורח חיים בריא. בתי הורים רבים הכניסו פעילויות ספורטיביות ומדריכי ספורט מקצועיים כחוגים שגרתיים.
אז, מדוע בתי ההורים עושים זאת? התשובה היא פשוטה. בתי הורים, בתי אבות ובתי דיור מוגן הם עסק כלכלי שמטרתו היא רווח. הנהלת הבתים הבינה את הפוטנציל בשיפור איכות החיים של הדיירים שלה – הדיירים שמחים יותר, מלאי כוחות, מאריכים חיים וכך הדיירים יכולים “להפיץ את השמועה” בעצם, ככל שהדיירים שלהם ירגישו טוב יותר ויאריכו יותר חיים כך העסק ירוויח פרסום טוב יותר ויחסי ציבור טובים יותר.

לסיכום

פעילות גופנית וחיים בדיור מוגן הוכלים יחד יד ביד. בתי דיור מוגן רבים שמים את הנושא של אורח חים בריא כערך עליון באג’נדה של העסק. דיירים הגרים בבית דיור מוגן מרגישים את הדגש של אורח חיים בריא ומרגישים שהנהלת הבית שמה את הנושא הזה כערך עליון.

Advertisement

Advertisement Small

ווידיאו

Accessibility