טיפוח ויופי רפואה

כך תדעו האם בוטוקס הוא הפתרון האסתטי עבורכם

הרפואה האסתטית המתקדמת של ימינו מאפשרת לנו להתבגר בחן בקלות רבה. ישנם מגוון פתרונות לקמטים שמופיעים על פנינו העשויים לפעמים לגרום לתחושת אי־נוחות עם הדרך שבה אנו נראים. הקמטים הם לא הסימנים היחידים לחלוף הזמן על עורנו. עם השנים עור הפנים נעשה פחות מתוח, דבר היוצר מראה עייף ולעיתים אף זועף. אך גם לכך ישנו פתרון מהיר שאינו כרוך בזמן החלמה כלל.

הזרקת בוטוקס

 

בעולם הרפואה האסתטית טרנדים רבים עברו וחלפו, אך ישנו טיפול אחד שרק הולך וצובר פופולריות ולא בכדי. הזרקת בוטוקס מאפשרת טיפול יעיל ומהיר במנעד רחב של בעיות אסתטיות, כמעט ללא כאבים כלל. הבוטוקס או בשמו המלא, בוטולינום טוקסין, הוא רעלן המופק בצורה סינטטית מחיידק בשם קלוסטרידיום בוטולינום. בזמן הזרקת הבוטוקס מוזרק לעור מינון נמוך ביותר של הבוטולינום טוקסין, כך שהשריר במיקום ההזרקה נעשה משותק ורפוי. ההרפיה היא זו שמביאה לטשטוש הקמטים באזור שבו ניתן הטיפול. לבוטוקס יש שימושים אסתטיים נוספים שאינו נוגעים להעלמת קמטים, כמו הרמת גבות ללא הליך פולשני.

 

מה צריך לבדוק לפני שבחירת מיקום ההזרקה?

 

בניגוד לחומרי המילוי השונים שכשמם כן הם נועדו למלא את הקמט, הבוטוקס אינו ממלא את האזור המטופל, אלא גורם להחלקה של הקמט כתוצאה מהרפיון שנוצר על ידי שיתוק השריר. לכן, הבוטוקס יתאים הרבה יותר לאזורים שבהם נוצרים קמטים הנקראים “קמטי הבעה”. קמטים אלה הם קמטים דינמיים הנוצרים מתזוזה חוזרת ונשנית בפנים, כמו קמטי הצחוק בצדי העיניים, קמטי עישון, קמט הזעף המופיע בין הגבות וקמטי התמיהה הרוחביים במצח.

האדם היחיד שמוסמך לקבוע את דרך הטיפול הטובה ביותר בקמט, ובאילו אזורים ניתן לטפל עם הזרקת בוטוקס, הוא הרופא המטפל שמבצע את הטיפול. הזרקת בוטוקס דורשת הכרות מעמיקה עם מערכת השרירים בפנים כדי לדעת כיצד האזור יושפע מההזרקה. לכן, יש לקבוע פגישת יעוץ טרם הטיפול כדי לקבל אבחון מקצועי של הקמטים, ולקבל המלצה על דרך הטיפול המומלצת.

אילו תופעות לוואי וסיכונים מתלווים להזרקת הבוטוקס?

 

הטיפול בבוטוקס אושר על־ידי משרד הבריאות הישראלי ומנהל התרופות האמריקאי, כך שמדובר בחומר בטוח לשימוש. כמו כן, סיבוכים העשויים להתרחש עקב רגישות לחומר הם נדירים ביותר ושכיחותם נמוכה מאוד. ישנן תופעות לוואי העשויות להופיע לאחר הטיפול. בעקבות הזריקה עלולה להופיע אדמומיות ונפיחות באזור המטופל, או שטפי דם. תופעות אלה יחלפו לאחר כשבועיים ממועד ההזרקה. תופעות לוואי נפוצות פחות אך אפשריות, הן: צניחה של הגבות או נפילה של העפעף, אך אלה יחלפו מעצמן תוך כשבועיים. תופעת לוואי נוספת היא א-סימטריה העשויה להתרחש בעקבות הזרקה לא מדויקת לשריר. את תופעת הלוואי הזו ניתן לתקן באמצעות סבב הזרקות נוסף. תופעת לוואי נדירה עוד יותר היא פזילה, העשויה לקרות אם הבוטוקס זולג לאזור שרירי העפעף.

Advertisement

Advertisement Small

ווידיאו

Accessibility