בריאות לנפש רפואה

3 סימנים לבעיות קשב וריכוז

בעיות קשב וריכוז

בעוד שחלק מאיתנו עוברים חיים שלמים מבלי להיתקל בבעיות של קשב וריכוז, חלקנו האחר מתמודדים עם בעיות אלו מדי יום. לאחר שנדבר על תסמינים שונים של הפרעות קשב וריכוז, יהיה אפשרי לבצע בדק בית עם עצמכם. אבל עדיין חשוב לזכור, אל תסתמכו על מידע שלא נמסר לכם מגורם מקצועי.

כל עוד האדם חי, נושם וקיים, הוא יתקשה להתרכז לפעמים במטלות כאלו ואחרות. יחד עם זאת, ישנם אנשים אשר מתקשים להתרכז כבדרך קבע. מאחר שהחיים מלאים הסחות דעת, חשוב לא למהר להסיק מסקנות ולהחליט שיש לכם בעיית קשב וריכוז. אם בכל זאת אתם חושבים שאתם נוטים להתקשות להתרכז, יש לכך טיפולים לא מעטים בימינו. הנה כמה דגשים לגבי בעיות קשב וריכוז וסימנים מזהים לתופעה.

ארגון וסדר עשויים להקשות על הסובלים מבעיית קשב וריכוז

אנשים אשר סובלים מבעיות של קשב וריכוז, בפעמים רבות נוטים למצוא עצמם חיים בסביבה מבורדקת. עבור אנשים שאינם מתמודדים עם בעיית קשב וריכוז, הסדר המופתי בבית בדרך כלל יקנה שקט נפשי. כשהסביבה מסודרת ונקייה, הרבה יותר נעים לחיות, לעבוד ולהתגורר בבית. יחד עם זאת, אנשים עם בעיית וקשב וריכוז בדרך כלל יתקשו להגיע למצב בו הבית מסודר. כנ”ל לגבי מקום העבודה.

אם אתם חיים בבית מבולגן, זה ממש לא אומר אוטומטית שאתם סובלים מבעיית קשב וריכוז. מה זה כן אומר? זה אומר שזהו סממן מסוים שאופייני להתלוות לאנשים המתמודדים עם בעיה זו. אם כך, בואו נמשיך לסממן שמזוהה באופן אדוק יותר עם בעיה זו.

הקשבה חלקית לדברי האדם העומד מולכם

קורה לכם שאנשים מדברים אתכם ואתם נוטים לנדוד במחשבותיכם? אנשים המתמודדים עם בעיית קשב וריכוז בדרך כלל נוטים לחלום בהקיץ. אם אתם לפעמים מאבדים ריכוז ולא שומעים את סוף הסיפור של אנשים, אין טעם להילחץ כי זה קורה לכולנו.

אבל העניין הוא כזה, אנשים המתמודדים עם הבעיה נוטים לסבול מכך באופן קבוע. אם כמעט באופן קבוע אתם לא מצליחים להקשיב לאנשים עד סופי המשפטים שלהם, ייתכן שיש כאן בעיה. כדאי לדעת, ישנן דרכים לשמר ריכוז תוך כדי שיחות עם אנשים. בטיפול הקוגניטיבי למשל, הפסיכולוג ההתנהגותי ילמד אתכם שיטות פיזיות לשמירה על קשב.

התחלת פרויקטים רבים וזניחתם לפני סיומם 

כולנו לפעמים מתחילים כל מיני פרויקטים ולא מסיימים אותם. אבל אנשים עם בעיית ADD עשויים להיות עסוקים במגוון פרויקטים שונים ולא לסיימם. אם אתם נודדים מתחום לתחום, מתחילים פרויקטים וזונחים אותם וכדומה, ייתכן שיש בעיה המצריכה טיפול.

יחד עם הסממנים שציינו כאן, חשוב להכיר סממנים נוספים לבעיית ADD בכדי לטפלה באופן הנכון. בכדי לקבל את המידע המדויק, יהיה מומלץ כמובן לקבל סיוע רפואי או מקצועי.

Advertisement

Advertisement Small

ווידיאו

Accessibility