רפואה

השתלות שיניים – כל התשובות לשאלות החשובות

אישה מחייכת
אישה מחייכת

לא הרבה אנשים יודעים זאת אך יש יותר משיטה אחת להשתיל שיניים. ככל שהשנים עוברות והטכנולוגיה מתקדמת, כך משתכללים גם ניתוחי השתלת השיניים. למה צריך כל כך הרבה סוגים של השתלות שיניים ואילו סוגי השתלות שיניים קיימים? במאמר שלפניכם תקבלו את כל התשובות.

למה צריך כמה סוגים של השתלות שיניים?

שתי סיבות עיקריות שבגללן חשוב שיהיו מספר סוגים של השתלות שיניים:

  • ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, השתלות השיניים הופכות להיות יותר פשוטות, פחות ארוכות ופחות כואבות- כל מה שמטופלים חולמים עליו.
  • כל שיטת השתלה חדשה שיוצאת, עוזרת לפתור בעיות שעוד לא הצליחו לפתור לפני, או שהפתרון הקודם לא היה מספק.

אילו סוגי השתלות קיימים?

השתלת שיניים בזאלית- השתלה זו מיועדת לאנשים מחוסרי עצם. מה זה אומר? לאנשים אלה יש בעיות חניכיים שפוגעות בעצם הלסת וגורמים לשחיקה שלה ובמקרים קיצוניים- להיעלמותה לחלוטין. על עצם הלסת בדרך כלל מושתלים השתלים ולכן כשנפח העצם קטן או לא קיים אין אפשרות להשתיל שיניים בהשתלה רגילה. השתלת שיניים בזאלית, הנעשית ביום אחד בלבד פותרת את הבעיה בעזרת שתלים מיוחדים הנקראים שתלים בזאליים. השתלים הבזאליים הם בצורה עגולה והם רחבים, לא כמו שתלי הבורג המוכרים. צורתם מאפשרת השתלת שיניים ללא תלות בנפח עצם הלסת.

השתלת שיניים all on 4: גם בשיטה הזאת השתלת השיניים נעשית ביום אחד בלבד. שיטה זו מתאימה למטופלים שאין להם רצף בשיניים. הרופא קודח בין 4-6 חורים במיקום מדוייק על גבי עצם הלסת ומשתיל שתלים ישרים ושתלים מוטים עד זווית של 45 מעלות באזורים שבהם אין עצם.

הרמת סינוס: מדובר על תהליך כירורגי אשר נועד ליצור תוספת ולעבות את עצם הלסת בחלקים האחוריים של הלסת העליונה על מנת שלשתלים תהיה אחיזה חזקה בעצם. התהליך מתפרס על כמה חודשים. ישנם שני סוגים של הרמות סינוס: פתוחה, אשר מתאימה למטופלים שכמות העצם נמוכה מ-5 מילימטר והרמת סינוס סגורה, המתאימה למטופלים שנפח העצם שלהם משמעותי יותר. העיבוי נעשה בעזרת הוספת גרגרי עצם שנוצרים מעצם אדם, עצם של פרה או חומר סינטטי.

האם ניתן לבצע השתלת שיניים בהרדמה מלאה?

התשובה היא חיובית. ניתן לעבור השתלת שיניים בהרדמה מלאה או טשטוש עמוק. שיטה זו מיועדת בעיקר לאנשים עם דנפוביה- פחד מטיפולי שיניים או למטופלים במצב קיצון שצריכים לעבור את ההשתלה ביום אחד. יש לציין שהשתלת שיניים בהרדמה היא יותר יקרה מכיוון שצריך לשלם לא רק לרופא השיניים אלא גם למרדים (על עבודתו ועל חומרי ההרדמה). בנוסף, השתלת שיניים תחת הרדמה אינה מומלצת לכל אחד אלא רק במקרים שציינו קודם וזאת מכיוון שבהרדמה ישנם סיכונים בריאותיים רבים שאין צורך לקחת על עצמכם אלא אם אתם ממש חייבים.

Advertisement

Advertisement Small

ווידיאו

Accessibility